Wieża Ciśnień

Wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty, poezja

W Obiektywie 27.

W Obiektywie 27.

27. edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „W obiektywie”

Rozpoczął się dobrze nam już znany konkurs fotograficzny „W obiektywie” organizowany przez OKP Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu. Już od dziś można zgłaszać konkursowe fotografie.

„W obiektywie” to  jeden z nielicznych konkursów fotograficznych, w którym równe szanse na wygraną oraz pokazanie swoich prac na wystawie pokonkursowej mają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. I być może w tym tkwi jego siła, bo  „Obiektyw” niezmiennie od 26 lat cieszy się ogromną popularnością wśród fotografów w całej Polsce, a uczestników  z roku na rok przybywa.

Naprawdę warto stanąć do rywalizacji i powalczyć za pomocą obiektywu o nagrody. Nie ma oddzielnych kategorii konkursowych, więc wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.

Organizator przewidział następujące nagrody:

Nagroda I — 1600 zł

Nagroda II — 1300 zł

Nagroda III — 1000 zł

Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza (za najlepsze zdjęcie natury) — 900 zł

Nagroda Dziekana WPA w Kaliszu Filia UAM w Poznaniu — nagroda rzeczowa o wartości 900 zł

Nagroda im. Benedykta Jerzego Dorysa (za najlepszy portret) — 800 zł

Trzy wyróżnienia w wysokości 450 zł każde.

Konkurs przeznaczony jest osób powyżej 16. roku życia, więc jeśli kochasz fotografię, jest to Twój sposób na eksplorowanie rzeczywistości i wyrażanie swojego twórczego ja, zgłoś się do konkursu „W obiektywie”.

Zdjęcia wraz z kartą zgłoszeniową można nadsyłać (lub składać osobiście) do 22 marca 2022r.   na adres OKP Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu ul. Górnośląska 66a, 62-800 Kalisz. Wersje cyfrowe prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na wernisażu wstawy pokonkursowej, która odbędzie się na początku kwietnia 2022 r.

Szczegóły konkursu, w tym wymagania dla wydruków oraz wersji cyfrowych fotografii znajdą Państwo w regulaminie konkursu:

Pobierz regulamin

Tutaj można pobrać kartę zgłoszeniową:

Pobierz kartę zgłoszeniową

Życzymy powodzenia!

Date

12 luty 2022

Tags

Konkurs fotograficzny