Wieża Ciśnień

Wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty, poezja

Krystyna Pachulska-Wiekiera i Piotr Bącler Wystawa

Krystyna Pachulska-Wiekiera i Piotr Bącler Wystawa

Często odwiedzający galerie Wieża Ciśnień pytają o wystawę malarstwa. Być może ta forma sztuki wkrada się najgłębiej w nasze serca, najłatwiej ją nam zrozumieć i się z nią utożsamić.

Taka właśnie jest wystawa malarstwa Krystyny Pachulskiej - Wiekiery, znanej kaliskiej artystki – pastelistki. Trafia prosto w serce. Niczym niezwykła kobieta. Bo też takie są obrazy Krystyny Pachulskiej – piękne, delikatne, subtelne, intrygujące, odkrywające coraz więcej tajemnic, gdy je lepiej poznać… Malarstwo Krystyny Pachulskiej - Wiekiery cechuje niezwykłe wyczucie koloru, gra różnych form i pozorna dychotomia.

Oprócz wystawy malarstwa zapraszamy także na ekspozycję fotografii autorstwa Piotra Balcera. To zbiór zdjęć, które autor, nie rozstając się z aparatem fotograficznym, wykonywał w rożnych sytuacjach życiowych w przeróżnych miejscach na świecie. Nie zabraknie tu więc podróży do Indii, Tajlandii, Japonii, a także spacerów po Polsce.

Krystyna Pachulska – Wiekiera - kaliszanka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Wejmana w 1976r. Uprawia  malarstwo i grafikę warsztatową. Prace z zakresu malarstwa realizuje w technice farb olejnych i pasteli. Ich tematyka dotyczy pejzażu, zmian zachodzące w przyrodzie, obrazu świata, który przemija. Jej prace znajdują się w zbiorach w Polsce i za granicą, a także w kolekcjach prywatnych.

Piotr Bąlcer (Peter Bacler) – ur. w Kaliszu, absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Architektury. Pierwszą publikację zdjęć w lokalnej gazecie miał w wieku pięciu lat, kiedy to dostał aparat fotograficzny od swoich rodziców. Później już nie rozstawał się z obiektywem i wykonywał zdjęcia zarówno zawodowo, jaki i hobbystycznie. Polskie realia zmusiły go jednak do opuszczenia Polski. Osiedlił się w Kanadzie, gdzie rozpoczął pracę z Agencją Czerwonego Krzyża, działającą na terenie Indii, Japonii i Chin.

Date

12 luty 2022

Tags

Galeria piętro, Galeria parter