Aktualności

Najnowsze informacje

Zapraszamy na wystawę "DYPLOMY 2020/2021"

artykul 16x9 dyplomy

 

Od 20 sierpnia 2021 roku w Galerii Wieża Ciśnień będzie eksponowana wystawa dyplomantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-artystycznego w Kaliszu. 

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż, który odbędzie się 20.08  o godzinie 18:30.

 

"Po rocznej przerwie DYPLOMY znów zagościły w Kaliskiej Wieży Ciśnień.
Z powodu trwającej pandemii ta wystawa jest zdecydowanie inna od poprzednich. Zrealizowane w specyficznych okolicznościach prace artystyczne są podsumowaniem niełatwej pracy zdalnej i dowodzą wytrwałości jej uczestników. DYPLOMY otoczone opieką merytoryczną promotorów powstały w odizolowaniu, najczęściej w domowym zaciszu, mieszkaniu, pracowni czy ogrodzie. Wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności a także intuicję i wrażliwość, młodzi twórcy stworzyli indywidualne wypowiedzi artystyczne, które na ten moment są dla nich najistotniejszym osiągnięciem. Powstały w wyniku obserwacji świata i zachodzących w nim zmian oraz indywidualnych potrzeb i emocji, poprzez świadomy dobór artystycznego medium odnoszącego się do tradycyjnych lub nowych technologii.
Wystawa daje możliwość przyjrzenia się dyplomom artystycznym licencjackim i magisterskim zrealizowanym w 2020 i 2021 roku przez absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Jest wyjątkową okazją do wyjścia na zewnątrz, zaprezentowania szerszej publiczności dzieł będących podsumowaniem intensywnej nauki i pracy twórczej, dając szansę na skonfrontowanie ich ze zbiorową ekspozycją. Na wystawie zaprezentowane są DYPLOMY zrealizowane niemal we wszystkich pracowniach artystycznych Kaliskiego Wydziału: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki warsztatowej i cyfrowej, Projektowania graficznego, Sztuk projektowych czy Tkaniny artystycznej, a także Fotografii i intermediów."

dr Agnieszka Godszling, kurator wystawy