Archiwum

Archiwum wystaw, wydarzeń, koncertów...

Fotograficzne warsztaty ciemniowe z Jolantą Chowańską

74577211 3149053741778262 7690085892051959808 o

Już 16 listopada odbędą się warsztaty z Jolą Chowańską - ,,Warsztaty ciemniowe - koreks i powiększalnik".
Celem warsztatów jest zapoznanie się z technikami analogowymi w fotografii. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać zdjęcie negatywowe na analogowym aparacie fotograficznym oraz wykonać własną odbitkę ciemniową. ,,Pracować będziemy na aparatach różnego typu: średnioformatowe 6x6 oraz 6x9 cm jak i również wielki format (drewniak 13x18 cm) oraz aparaty otworkowe i eksperymentalne. Naświetlać będziemy negatywy w rolkach oraz błony cięte. Negatywy wywołamy własnoręcznie w koreksie.
Warsztaty oferują liczne eksperymenty ciemniowe - od stykówek, poprzez powiększenia, maskowania, oraz artystyczne zabiegi już podczas naświetlania papieru. Papierowe fotografie wywołamy w kuwetach w ciemni przy czerwonym świetle, oczywiście poznając zasady odczynników chemicznych.
Tak powstałe fotografie czarno-białe będzie można na miejscu zabarwić farbkami.Uczestnicy warsztatów nie muszą przynosić własnych aparatów - różne analogowe aparaty będą do Waszej dyspozycji.
Jeśli posiadacie w szufladzie wywołany kiedyś negatyw (mały lub średni obrazek) - można zabrać go na warsztaty. Zachęcam do tego, gdyż będzie możliwość wykonania z niego odbitki ciemniowej."

Serdecznie zapraszamy do zapisów!
Liczba miejsc ograniczona.

Koszt warsztatów -70zł 

Zapisy pod numerem telefonu - 62 766 43 40, osobiście w OKP Wieża Ciśnień, bądź przez stronę na facebooku @WiezaCisnienKalisz