Aktualności

Najnowsze informacje

"Prologos" Bartosz Kowalczyk

Kochani! Przedstawiamy wam twórczość malarza Bartosza Kowalczyka, którego prace będziemy prezentować za przeszło dwa tygodnie 8 grudnia o godz. 18:30 na parterze (Galeria'83) Wieży Ciśnień!
Treść wystawy stanowią rysunki i obrazy olejne, studia i kompozycje, w których autor z jednej strony przyjmuje postawę obserwatora natury, z drugiej zaś sięga po wątki mitologiczne celem odsłonięcia archetypowych uwarunkowań, leżących u podstaw ludzkiego doświadczenia.
Zaczerpnięty ze starogreckiej poetyki termin PROLOGOS ma przede wszystkim za zadanie aktywnie nawiązywać do tradycji i etosu antycznej twórczości, ale jednocześnie wskazuje na istotny wątek autotematyzmu.

Bartosz Kowalczyk – malarz i wykładowca literatury. Dawniej zwolennik, dziś zagorzały przeciwnik kultury modernizmu. Entuzjasta Arystotelejskiej koncepcji mimesis i malarstwa narracyjnego. W swojej pracy stara się odtwarzać techniki dawnych mistrzów. Tematykę swoich obrazów i rysunków wywodzi z literatury, filozofii i mitologii, których aktywna eksploracja ma sprzyjać poszukiwaniu uniwersalnych prawd i głębszemu poznaniu rzeczywistości.
 

Date

25 listopad 2023

Tags

Wystawy