Aktualności

Najnowsze informacje

"Nightmares" Tomasz Górnicki

2 lutego o godz. 18:30 zaprezentujemy Państwu twórczość rzeźbiarza oraz performera Tomasz Górnickiego. To prezentacja prac składających się na wystawę “Nightmares”, w której artysta konfrontuje widza z jego emocjonalnymi dolegliwościami. Rzeźba Górnickiego reprezentuje konkretny afekt, stan duchowy, często niełatwy oraz naruszający naszą strefę komfortu. Zatrzymany w marmurze, glinie, stali, czy brązie trwa i będzie na zawsze nosić jego piętno - efekt bywa wyzwalający.

Artysta ceni dialog z każdym odbiorcą. Projekt. "Apocalypto", prace “Przepraszam to za mało”, czy "Na granicy cienia” montował partyzancko w przestrzeni publicznej. Działa na wielu płaszczyznach, jest pierwszym polskim artystą, który sprzedał na aukcji cyfrowe dzieło NFT pt. „Fortune”.

Tomasz Górnicki - Urodzony w 1986 roku absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Janusza Antoniego Pastwy. Jeden z czołowych polskich rzeźbiarzy młodego pokolenia, w centrum swoich rozważań stawia tematykę egzystencjalną. Uniwersalnym motywem jego twórczości jest cielesność, ekspresyjna nagość i granice erotyzmu. Tomasz Górnicki współpracuje z artystami różnych mediów, takimi jak Roger Ballen, Chris Niedenthal, Czarnobyl, czy Monstfur, ujawniając interdyscyplinarny charakter rzeźby, poszerzając tym samym krąg odbiorców tej dziedziny sztuki. Jego prace były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie i na świecie.

Czas trwania wystawy: od 2 lutego 2024 do 24 lutego 2024 roku
Wernisaż: 2 luty (piątek) godz. 18:30

Date

19 styczeń 2024

Tags

Wystawy