Aktualności

Najnowsze informacje

Koncert Maniucha & Ksawery

Koncert Maniucha & Ksawery

Koncert Maniucha i Ksawery w Akceleratorze Kultury!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert duetu MANIUCHA I KSAWERY, który odbędzie się 6 lipca o godzinie 19:00 w Akceleratorze Kultury (ul. Nowy Świat 2A, Kalisz).

MANIUCHA I KSAWERY to niezwykły duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W ich kompozycjach usłyszymy pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki. Wykorzystując swoje bogate doświadczenia i wieloletnie podróże Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi, artyści tworzą muzyczne opowieści, które przekraczają granice czasu i gatunków muzycznych.

W 2017 roku odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty “Oj borom, borom…”, która jest próbą stworzenia wielopłaszczyznowej opowieści na bazie archaicznych pieśni zachodniego Polesia. Inspiracją dla nich były wiosenne, weselne i miłosne pieśni ze wsi Kurczyca pod Nowogradem Wołyńskim oraz opowieści i bajki zapisane w tych okolicach przez Oskara Kolberga. Technika śpiewu, emocjonalny ładunek zawarty w materiale muzycznym oraz pamięć sytuacji, ludzi i przyrody towarzyszących pieśniom stały się pretekstem do wspólnego muzykowania.

Na koncercie głos i kontrabas stają się równorzędnymi uczestnikami muzycznej opowieści. Kontrabas nie tylko towarzyszy, ale też samodzielnie opowiada, dialoguje z pieśniami i historiami, tworząc z nimi jedność. Okazuje się, że muzyka wiejska i improwizowana to bliskie sobie języki, które wzajemnie się przenikają.

Dołącz do nas 6 lipca w Akceleratorze Kultury i daj się porwać niezwykłej muzycznej podróży z MANIUCHĄ I KSAWERYM!

Data: 6 lipca 2024  Godzina: 19:00  Miejsce: Akcelerator Kultury, ul. Nowy Świat 2A, Kalisz

Zapraszamy po bezpłatne wejściówki umożliwiające uczestnictwo w koncercie!

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia!

Date

24 czerwiec 2024

Tags

Wydarzenie kulturalne