Wieża Ciśnień

Wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty, poezja

Yaroslava Holysh

Yaroslava Holysh "Potok życia"

 
Życie —to ciągły potok wydarzeń i sytuacji, których często nie jesteśmy w stanie kontrolować. Zaniepokojeni tym chcemy zatrzymać ten potok, ale nie wiemy, dokąd on zmierza. Boimy się zmiany, bo nasz pierwotny instynkt się jej sprzeciwia. Dlatego opierając się rzece odczuwamy jej siłę. A kiedy przestajemy się przed nią bronić i zaczynamy płynąć z nurtem szybko, bezpiecznie i radośnie, omijając wszelkie przeszkody, rzeka niesie nas do miejsca przeznaczenia. Często jednak w tym nurcie trzymamy się przeszłości, która jest nam dobrze znana i daje nam poczucie bezpieczeństwa.
Ale życie to proces. Nic nie może pozostać nieodmiennym jednocześnie się rozwijając. Wzrost oznacza zmianę, oznacza zniszczenie przeszłości i narodziny nowego. Jeśli stare drzewo nie umrze, młode pędy nie będą w stanie się wzmocnić. Dawne idee i wierzenia muszą odejść, żeby zakwitły nowe.
To, kim byliśmy do tego momentu powinno być zastąpione naszym nowym "ja", które czeka w nas na moment, gdy zostanie udostępniona mu przestrzeń do wzrostu. Próbując płynąć pod prąd, albo usiłując chwycić się brzegu rzeki, odczuwamy moc potoku. Życie — to rzeka, której można zaufać, ponieważ wie, dokąd nas zabrać.
 
Yaroslava Holysh
Studentka II roku studiów magisterskich kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniła dyplom licencjacki i magisterski z grafiki na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa.
 
WYSTAWY ZBIOROWE, PUBLIKACJE
2021 Wystawa w ramach „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki”, Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu
2021 Wystawa „NATURE SCULPTURE//RZEŹBA DLA KLIMATU”, Galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE”, Kalisz, Polska
2020 Wystawa pokonkursowa „W obiektywie 2019”, Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu, Polska
2020 Wystawa „bez różnicy”, Galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE”, Kalisz
2020 „Identification” Lwowski Pałac Sztuki, Ukraina
2020 „Projekt ART textile 2020”, publikacja pracy w katalogu, Ukraina
2020 Wystawa „Dercen Art Gallery”, Mukaczewo, Ukraina
2019 publikacja graficznych ilustracji do prac Olgi Tokarczuk w czasopiśmie „Życie Uniwersyteckie”
2019 Wystawa grafiki studentów Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie, Wrocław, Polska
 
 
 

Date

27 wrzesień 2021

Tags

Galeria zewnętrzna