Wieża Ciśnień

Wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty, poezja

"ECCE HOMO" Janusz Stolarski

 

Zapraszamy do Akceleratora Kultury na kolejną odsłonę „Ciśnienia na poezję" - monodram Janusza Stolarskiego „Ecce Homo"
 
Data: 17 października 2021 r. (niedziela)
Czas: godz.18:00
Bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy*
Miejsce: Akcelerator Kultury ul. Nowy Świat 2a, Kalisz
 
Monodram Janusza Stolarskiego „Ecce Homo" powstał w oparciu o autobiograficzny tekst Fryderyka Nietzchego „Ecce Homo. Jak się staje, kim się jest", w którym autor opisuje swoją wielkość i mądrość , wyrażając to wprost: „Słuchajcie mnie! Bom ten a ten. Przede wszystkim nie bierzcie mnie za kogo innego!".
 
Janusz Stolarski potraktował dzieło filozofa jako prowokację. I to właśnie chęć zmierzenia się z tym nieprzeciętnym tekstem, próba jego zrozumienia i poszukiwanie drogi do własnego „ja" i rozmyślania nad istotą człowieczeństwa stały się impulsem do stworzenia monodramu. Janusz Stolarski stał się i aktorem, i reżyserem inscenizacji pełnej emocji i ekspresji, stanowiącej mroczną podróż w głąb własnej duszy.
 
Monodram zdobył wiele prestiżowych nagród oraz wielkie uznanie wśród krytyków, którzy podkreślali przede wszystkim środki wyrazu i kunszt aktorski Stolarskiego.
 
Fryderyk Nietzsche „Ecce Homo. Jak się staje, kim się jest"
Tłumaczenie: Leopold Staff
Reżyseria i wykonanie: Janusz Stolarski
Współpraca: Bogumił Gauden, Renata Stolarska
Produkcja: Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT
 
Fot. P. Jarnuszkiewicz

____________________________
*Bilety do nabycie w OKP Wieża Ciśnień (ul. Górnośląska 66a) i Akcelerator Kultury (ul. Nowy Świat 2a), telefoniczna rezerwacja biletów: 62 751 90 99 i 735 021 616 (od.godz.13:00) lub mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 

Date

01 październik 2021

Tags

Ciśnienie na poezję