Aktualności

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "W obiektywie 2019". W tym roku organizowany z dużym opóźnieniem z powodu pandemii. Będzie to już 25. edycja.

Miło mi poinformować, że patronat honorowy objął nad tą imprezą Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kiniastowski. Cieszę się także, że będą Państwo mogli powalczyć o dodatkowe nagrody, właśnie Prezydenta Miasta Kalisza oraz Dziekana WPA w Kaliszu filia UAM w Poznaniu.

Posiedzenie jurorów odbędzie się, mam nadzieję, w formie stacjonarnej, ale bierzemy też pod uwagę wersję on-line. Podobnie zresztą jak i wernisaż wystawy pokonkursowej zaplanowany na 27 listopada 2020 roku.

siec wszystkie wymiary

Szanowni Państwo!
Od 23 października zapraszamy na wystawę zatytułowaną jako "Mój Kalisz".
Jest to wystawa fotografii zorganizowana w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. W wystawie weźmie udział trzech fotografów profesjonalistów: Jan Bachrynowski, Artur Bonusiak, Jakub Seydak, dla których Kalisz stał się miastem twórczych poszukiwań i inspiracji. Wystawa jest kalejdoskopem chwil z życia miasta Kalisza. Bądź to uchwycona architektura czy zaciszne zakątki przyrody, coś zachowane w tajemnicach miasta czy widoki z góry. Artyści zaprezentują swoją cichą rozmowę z miastem, każdy z nich podzieli się z widzem „swoim” Kaliszem.
Wernisaż wystawy odbędzie się online 23 października o godz. 18:30.
Ekspozycja będzie dostępna od 23.10.2020 do 20.11.2020

facebook ad wydarzenie

Szanowni Państwo!

16 października 2020 roku w Galerii Wieża Ciśnień odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Ciśnienie na muzykę”. Tym razem muzykę przekroju XVII-XVII ww. zagra dla Was zespół-trio „Lumina Vesper”.

Serdecznie zapraszamy na muzyczny wieczór barokowy w stylu włoskim i francuskim.

Bilety do nabycia w sklepie Galerii Wieża Ciśnień

Normalny – 15 zł   
Ulgowy – 10 zł

Ilość miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy zakup biletów

Wydarzenie

Nowy projekt w Wieży Ciśnień.

Od 22 września Wieża Ciśnień rozpoczyna realizację projektu „Od obserwatora do kreatora, czyli jak zostać artystą”.

Projekt polega na realizacji warsztatów artystycznych oraz mini wykładów na temat sztuk plastycznych. Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych twórców, którzy będą wspierać i nadzorować prace uczestników. I tak Anna Michalak - Bartosz poprowadzi warsztaty z projektowania kostiumu, Włodzimierz Ćwir z rzeźby, a Adrian Kempa z malarstwa i rysunku. Uczestnicy, w ramach projektu, odwiedzą także kaliskie placówki oświatowe, prowadzące edukację artystyczną oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Zwieńczeniem tej edukacyjnej podróży będzie zorganizowanie wystawy, składającej się z prac przygotowanych przez uczestników projektu.

Naszym celem jest podniesienie poziomu umysłowego i emocjonalnego dobrostanu młodzieży dotkniętej marginalizacją, poprzez czynne uczestnictwo w procesie twórczym. Zakładamy, że udział w projekcie znacznie podniesie kompetencje społeczne uczestników, a także przysporzy im wiele radości. Tworzenie prac artystycznych ma także pomóc w autoekspresji, a uczestnictwo młodzieży z różnych środowisk ma rozwijać umiejętności interpersonalne, nauczyć jak kierować własnym zachowaniem, redukować stres, podnosić samoocenę i samoświadomość. Projekt ten integruje różne pola ludzkiego rozwoju; łączy sztuki wizualne, wiedzę o procesie twórczym, pobudza do kreatywnego myślenia i udowadnia, że z biernego obserwatora można przeistoczyć się w aktywnego twórcę. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 z dnia 19 listopada 2009 r.  o grach hazardowych.

facebook ad wydarzenie kreator

Szanowni Państwo!
18 września 2020 o godz. 18:30 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Plakat, który się wtrąca", towarzyszącej Kaliskim Spotkaniom Teatralnym. Wszystkie przedstawione plakaty zaprojektowane zostały przez studio Homework Joanny Górskiej i Jerzego Skakuna, absolwentów ASP w Gdańsku.
Joanna Górska i Jerzy Skakun prowadzą studio graficzne homework. Zajmują się projektowaniem plakatów, grafiką wydawniczą, przygotowują identyfikację wizualną wydarzeń kulturalnych. Współpracują z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Muzeum Narodowym w Warszawie, Mañaną, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin i MOS Kraków. Ich prace ilustrowały m. in. Przekrój, Znak, Liberation, Financial Times.
Są laureatami wielu wyróżnień: srebrnego medalu Design Week we Florencji, srebrnego medalu na Biennale Plakatu w Chicago, złotego i srebrnego medalu na Biennale Plakatu w Meksyku, Grand Front 2018, nagrody oraz wyróżnienia na Biennale Plakatu w Warszawie, nagrody na 4th Block Poster Triennial w Charkowie, brązowego medalu na Biennale Plakatu w Katowicach, I nagrody w konkursie AMS „Bądź mądry, czytaj prasę", I nagrody w konkursie „We want Jazz".

Homework fb wydarzenie

Szanowni Państwo!

W tym roku, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w galerii Wieża Ciśnień odbędzie się koncert performatywny Tomka Wolffa będący jednocześnie zakończeniem wystawy „Ciało – krew, pot i łzy”. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 11 września o godzinie 18:30.

Motywem przewodnym tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa jest „Moja Droga”. Tak swoją drogę twórczą opisuję sam artysta:

”Wysiłek fizyczny, walka ze słabością ciała – krew, pot i łzy – MOJA DROGA i osiąganie celu, towarzyszący temu ruch i dźwięk oraz fizyczność ludzkiej natury.

EDD2020 kaliszPLnews 870x520px

NEWSLETTER


Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.
Będziemy Państwa maksymalnie dwa razy w tygodniu informować o ciekawych wydarzeniach lub nowościach w sklepie

bottom transparent logo strona

Kontakt

Ośrodek Kultury Plastycznej
WIEŻA CIŚNIEŃ
IM. B. JARECKIEGO

ul. Górnośląska 66a  
62-800 Kalisz
tel. 62 766 43 40
galeria@wiezacisnien.kalisz.pl
sklep@wiezacisnien.kalisz.pl

 

 

 

Go to top