aterazmy

 

Wernisaż wystawy: 15 kwietnia 2011r. godzina 18 00

 

Włodzimierz Ćwir

Urodzony 27.06.1956 roku w Głuchołazach. Studia: Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki pod kierunkiem prof. Ireny Lipskiej Zworskiej i prof. Rufina Kominka. Dyplom 1987 r.  Zainteresowania wszechstronne: muzyka, turystyka, technika, sztuka – w pełnym tego słowa znaczeniu. W swojej twórczości zajmuje się problemem wzajemnych relacji pomiędzy formą, a człowiekiem. Bogaty dorobek artystyczny. Wieloletni nauczyciel akademicki UAM w Poznaniu. Obecnie nauczyciel ceramiki w Liceum Plastycznym w Kaliszu.

 

cwir

 

http://pl-pl.facebook.com/people/W%C5%82odzimierz-%C4%86wir/100000062300738

http://www.flickr.com/photos/80056425@N00/277212710/

 

Waldemar Jamroszczyk

Urodzony w 1973r. w Kaliszu. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom magisterski (2004r.) zrealizował w Pracowni Komputerowej pod kierunkiem prof. zw. Stefana Wojneckiego i ad. Zbyszko Trzeciakowskiego. Prowadzi zajęcia z podstaw fotografii filmu, podstaw projektowania-kompozycji,oraz przedmiotów praktycznych na kierunku fototechnik i fotograf. w Liceum Plastycznym w Kaliszu Uprawia fotografię, projektowanie graficzne. Współorganizował Dni Kultury Francuskiej w Kaliszu (2008), warsztaty i wystawy fotograficzne.

 

jamroszczyk

 

Ewa Ratajczyk

Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom z malarstwa w 1997 roku. W latach 1997-1998 stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w Danmarks Desingnskole w Kopenhadze. Obecnie nauczyciel malarstwa w Liceum Plastycznym w Kaliszu.

 

ratajczyk_ewa

 

http://www.zsp2.kalisz.pl/~zsb/pracownicy/ratajczyk.html

http://www.rc.fm/kulturalne/damski-podboj-danii.html

 

Izabella Symanowicz

Urodziła się w  Kaliszu. W latach 1992 – 1997 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie wychowania plastycznego  pod kierunkiem dr Jolanty Dąbkowskiej – Zydroń  i litografii u prof. Lucjana Mianowskiego. Współpracowała z Teatrem im. W. Bogusławskiego jako grafik.Od września 2005 pracuję w Liceum Plastycznym w Kaliszu jako nauczyciel rysunku i malarstwa.

 

symanowicz

 

http://www.isa.tonet.pl/

http://www.zsp2.kalisz.pl/~zsb/pracownicy/symanowicz.html

 

Marek Szroniak

Mieszka i tworzy w Kaliszu. Studiował pedagogikę sztuk pięknych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie– dyplom w pracowni prof. Tadeusza Wencla. Studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu– dyplom u prof.  Janusza Kucharskiego. Członek Polskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy od 1996 r. Obecnie nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym w Kaliszu i wicedyrektor ZSP nr 2 w Kaliszu ds. artystycznych i zawodowych.

 

szroniak

 

Zobacz też:

http://www.rc.fm/kulturalne/teraz-my.html

http://www.calisia.pl/articles/10345-a-teraz-my-w-wiezy-cisnien

 

..............................