Archiwum

Archiwum wystaw, wydarzeń, koncertów...

Podyplomowa wystawa grafiki absolwentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu

 

podyplomowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Rogowicz ? autorka kolekcji ?Emocja kobiecości?, wykonanej w technice linorytu. Źródłem jej  inspiracji stał się cykl obrazów solarycznych Władysława Strzemińskiego tzw. powidoki światła. Inspirując się twórczością  tego artysty stworzyła osobistą kolekcję linorytów.

Dagmara Tworek ? autorka kolekcji ?Konstrukcje?, wykonanej w technice suchej igły. Seria prac poświęcona jest obiektom architektoniczno ? organicznym, inspirowanych światem roślinnym i zwierzęcym. Elementy budowli ? pawilonów, będących jednocześnie integralną częścią otoczenia, mają przywodzić na myśl ścięgna, kości, bądź liście i łodygi roślin.

Ewa Głowinkowaka - autorka cyklu ?[tudzież-tamże]? wykonanego techniką serigrafii. Autorka w swoich pracach zawarła  trzy motywy folklorystyczne  przeplatające się z  elementami urbanistycznymi, zamkniętymi w jednej  formie wraz z portretem. Jednocześnie pokazała wzajemne przenikanie się powyższych tych elementów, które mogą tworzyć jedność.

Malwina Pawłowska- autorka kolekcji ?Przez Życie? która  obejmuje sześć prac, wykonanych  w technice linorytu. Inspiracją do zrealizowania tego cyklu były przemyślenia zebrane w książce Paulo Coelho. Autorka w wybranej książce odnalazła wiele interesujących myśli związanych ze wszystkimi sferami naszego życia, takimi jak: marzenia, droga, miłość, szansa, podróż, przeznaczenie, dobra walka, tajemnica.

Marlena Pusta ? autorka cyklu ?Gaja: Portret kobiety współczesnej".Kolekcja prac powstała w wyniku fascynacji tematem kobiecości, szczególnie jego współczesnym aspektem, związanym z emancypacją i feminizmem. Praca jest próbą zobrazowania konfliktów wewnętrznych współczesnych kobiet.

Paulina Gębalska ? autorka cyklu ?Breakdance ? Taniec ulicy?, wykonanego w technice serigrafii. Prace poruszają problem ulotności chwili i indywidualności osobowości w kulturze rapu w której autorka odnajduje siebie i swoją przestrzeń.

Wiola Kowalewska-autorka  cyklu ?One takie są? wykonanego w  technikach suchorytu i akwatinty. W swoich pracach  inspirowała się jednym z cykli Maxa Klingera ? Miłość. Opus X, gdzie nieustannie poruszany jest problem cierpiącej kobiety.

Anna Gajzler ? Biernat, autorka kolekcji dyplomowej ?Druga strona tożsamości?, wykonanego w tradycyjnych technikach graficznych. Autorka na arenę swoich artystycznych działań wysunęła tożsamość, ciało i  istotę człowieka, który stał się na niej zagadką, którą odkrywała nieustannie na nowo.

Joanna Nieszporek - autorka kolekcji dyplomowej pt. ?Mechanizmy szkieletowe?, składającej się z przestrzennych instalacji. Cykl prac inspirowany jest wnętrzami sprzętów mechanicznych. Każda kompozycja jest poszukiwaniem przez autorkę indywidualnego elektronicznego porządku. Kolekcja składa się z siedmiu przestrzennych instalacji.

Monika Klimza- autorka cyklu ?Sztuka Zapisywania?, wychodzącego poza granice dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć grafiki warsztatowej.  Kolekcja ma wymiar egzystencjalny i przybiera postać filozoficznego zbioru różnego rodzaju nośników. Autorka porusza problem życia człowieka i pewnych jego etapów, wchodzących w obręb niekończącego się cyklu od narodzin do śmierci.

Wernisaż wystawy: 9.07.2010 r. godz. 17.00

Zobacz też: http://www.rc.fm/kulturalne/mloda-sztuka-na-pokaz.html

 

..............................