Aktualności

Najnowsze informacje

KONKURS plastyczny "Kalisz zaklęty w fortepianie"

konkurs 16x9 3

 

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu organizuje konkurs plastyczny „Kalisz zaklęty w fortepianie”. Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Roku Rodziny Fibigerów.

Tematem przewodnim konkursu jest „Historia rodziny Fibigerów w kontekście tradycji muzycznych Kalisza – muzyka jako język wielokulturowy i wielopokoleniowy”. Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Prace konkursowe mają być formami plastycznymi (max. rozmiar 100 x 70 cm) wykonanymi za pomocą dowolnej techniki (np. malarstwo, rysunek, kolaż itp.) na płaskiej powierzchni (np. karton, płótno itp.). Reprodukcję pracy konkursowej (zdjęcie pracy dobrej jakości – od1024 x 768 pikseli, jakość 300 dpi) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 19.09.2021.Dostarczenie wybranych prac fizycznych musi nastąpić do 02.10.2021 r. do Akceleratora Kultury przy ul. Nowy Świat 2a, Kalisz.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu wernisażu. Prace zakwalifikowane do oceny konkursowej zostaną opublikowane w wybranych wiatach przystankowych na terenie Kalisza, natomiast nagrodzone prace zostaną wyeksponowane podczas wystawy w kaliskim Ratuszu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w Regulaminie konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

______________________________________

 

AKTUALIZACJA OD 09.11.2021

Przedłużamy termin zgłaszania prac do konkursu plastycznego „Kalisz zaklęty w fortepianie” aż do 30.11.2021, natomiast dostarczenie wybranych prac fizycznych musi nastąpić do 06.12.2021 r. do Akceleratora Kultury przy ul. Nowy Świat 2a, Kalisz.

 

 

 

Regulamin_konkursu_KALISZ_ZAKLĘTY_W_FORTEPIANIE.pdf

Załącznik_nr1.doc

Załącznik_nr2.doc

Załącznik_nr3.doc