Po zakończeniu cyklu warsztatów z projektowania kostiumów prowadzonych przez Annę Michalak – Bartosz, w ramach projektu „Od obserwatora do kreatora, czyli jak zostać artystą”, przyszła pora na malarstwo.
Podczas zajęć z Anną Michalak – Bartosz uczestniczki programu stworzyły ponad 10 wystylizowanych kreacji. A następnie…. przyszła 2 fala koronowirusa i zamknięto szkoły oraz instytucje kultury i musieliśmy zamknąć Wieżę Ciśnień dla odwiedzających.
 
 
Na szczęście dla prowadzącego warsztaty z malarstwa nie było żadna przeszkodą dostosowanie programu zajęć w taki sposób, aby mogły być realizowane online. I tak Adrian Kempa – za pośrednictwem Internetu przeprowadził zajęcia i udzielał rad jak przy tworzeniu prac plastycznych niekonwencjonalnie wykorzystać rozmaite materiały i faktury.
Każda z dziewcząt otrzymała od Wieży Ciśnień paczkę z akcesoriami i przyborami artystycznymi, aby mogły w swoim domu wykreować niepowtarzalne prace plastyczne. Założeniem warsztatów nie jest bowiem uczenie malarstwa czy rysunku od podstaw, ale zachęcenie do eksperymentowania z malowaniem i różnymi formami działalności artystycznej. Bo sztuka nie zawiera się w sztywnych ramach i regułach, ale jest to prawdziwy freestyle, w którym ograniczać może jedynie nasza własna wyobraźnia.
Efekty prac uczestniczek warsztatów będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanej wystawie. Zapewne również w formie online.
Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
Dokumentacja fotograficzna warsztatów wykonana przez wolontariuszy Patryk Sebastian Fibich, Julia Michalska, Julia Janicka.