Szanowni Państwo!

W tym roku, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w galerii Wieża Ciśnień odbędzie się koncert performatywny Tomka Wolffa będący jednocześnie zakończeniem wystawy „Ciało – krew, pot i łzy”. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 11 września o godzinie 18:30.

Motywem przewodnym tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa jest „Moja Droga”. Tak swoją drogę twórczą opisuję sam artysta:

”Wysiłek fizyczny, walka ze słabością ciała – krew, pot i łzy – MOJA DROGA i osiąganie celu, towarzyszący temu ruch i dźwięk oraz fizyczność ludzkiej natury.

EDD2020 kaliszPLnews 870x520px

 
Koncert performatywny „Ciało – krew, pot i łzy” jest rozwinięciem instalacji wizualno-dźwiękowej o tym samym tytule. Muzyka stała się kolejnym krokiem w moich artystycznych działaniach. DROGA rozpoczęła się od fascynacji malarstwem, które na samym początku było osią twórczości. Potem zafascynowała mnie grafika projektowa/użytkowa, następnie sztuka oparta na obrazie ruchomym, aż w końcu wszystko dopełnił dźwięk. Moja podróż przez te wszystkie dziedziny sztuki opiera się o ten sam mechanizm. Nakładanie kolejnych warstw, kolorów, fotografii, typografii, obrazów i dźwięków to MOJA DROGA do efektu finalnego. Wiele kolejnych prób, by dotrzeć do celu. Mnogość różnych DRÓG do osiągnięcia efektu.”
Tomasz Wolff

 

https://edd.nid.pl/wydarzenia/koncert-performatywny-cialo-krew-pot-i-lzy/

 

EDD2020_kaliszPL.pdf