Już od 21.08. 2020 r. od 18:30 zapraszamy na kolejną istotną wystawę do Galerii Wieża Ciśnień. Tym razem będą Państwo mogli zobaczyć najnowsze, artystyczne dokonania Tomka Wolffa. Wystawa będzie dostępna do 11 września 2020 roku włącznie. Ekspozycję zakończy autorski koncert performatywny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Nie piszemy o wystawie zbyt dużo, aby nie zdradzać pewnego rodzaju niedopowiedzenia, tajemnicy, na której zależy autorowi. Wernisaż niestety jeszcze w formie on-line!!

Serdecznie zapraszamy!!

Tomek Wolff, kaliszanin (urodzony 5 października 1973 roku), Asnykowiec (matura w I L.O. im. Adama Asnyka w 1993 roku), artysta (magister sztuki po poznańskiej ASP, dyplom obroniony w 2002 roku). Mieszka i pracuje w Kaliszu.
Od 1998 roku prowadzi studio projektowe, „Point – grafika użytkowa”, realizujące projekty w ramach szeroko pojętej kreatywnej grafiki użytkowej dla instytucji kultury a także dla klientów komercyjnych.
Ważnym aspektem jego twórczości jest eksperymentalna muzyka elektroniczna. Tworzy ją przez samplowanie i zapętlanie istniejących dźwięków oraz kreowanie całkiem nowych brzmień. Chociaż muzyka ta nie jest ilustracyjna to pracując nad nią zawsze myśli o obrazie i kolorze, które stanowią dla niego największą inspirację, dlatego też swoje działania w tej dziedzinie opisuje hasłem „sound of color”.
Od pewnego czasu Tomasz realizuje projekty oparte na obrazie ruchomym. Tworzy projekcje video stanowiące m.in. elementy scenografii przedstawień teatralnych czy wydarzeń kulturalnych.
Tomasz Wolff współpracuje z instytucjami kultury w Kaliszu i w całej Polsce. W ostatnim czasie, plakaty jego autorstwa promowały takie wydarzenia jak: Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych „La Strada”, koncerty Filharmonii Kaliskiej, przedstawienia Warszawskiego Teatru Komedia; ilustracje znajdowały się w czasopiśmie „Press” i programach do przedstawień warszawskiego Teatru Dramatycznego, dla którego Tomasz opracował i zaprojektował materiały promocyjne oraz wydawnictwa na Warszawskie Spotkania Teatralne; animowane projekcje stanowiły część scenografii do przedstawień Teatru Muzycznego w Toruniu: „Pan Kleks. Powrót”w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej oraz „Zadyma Dymny” w reżyserii Janusza Grzywacza i Agnieszki Płoszajskiej.Współpracował przy projekcjach do przedstawień „Dziwny przypadek psa nocną porą” w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza oraz „Cicha noc” w reżyserii Jana Buchwalda w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.


117635631 3892812180735744 6829396923605059113 o