artykulSerdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Lidii Wilk. 
Artystka tworzyła zainspirowana spektaklami wybitnych, polskich reżyserów teatralnych. Będziemy prezentować prace do "Wielopolola" i "Umarłej klasy" Tadeusza Kantora. Na wystawie znajdzie się również twórczość poświęcona spektaklom Krystiana Lupy ("Kalkwerk", "Pragmatyści"), Jerzego Jarockiego ("Ślub"), oraz Piotra Bogusława Jędrzejczaka ("Droga do Mekki").
Lidia Wilk bywała również aktorką. Grała w "Mieście snów" w reż. Krystiana Lupy, z którym się przyjaźniła, i który jest wielkim miłośnikiem jej twórczości. Również Tadeusz Kantor darzył prace Lidii Wilk i ją samą niezwykłym uznaniem: "Oglądam te rysunki i wiedzę "Wielopole" po raz drugi. Ani film, ani fotografia, wiernie zatrzymujące w kadrze elementy przedstawień Cricotu, nie potrafią przedłużyć ich życia. Potrafi to właśnie tylko rysunek i tak właśnie dzieje się w tym przypadku. Rysunki Lidii Wilk świadczą o ogromnej intuicji i wrażliwości, ocierają się o genialność..."

Podczas trwania ekspozycji, 8 maja o godz. 18:30, zaprezentujemy spektakl "Umarła klasa" Tadeusza Kantora w realizacji telewizyjnej kolejnego znakomitego twórcy teatru, Andrzej Wajdy.

Wernisaż odbył się 26.04.2019 r. o godz. 18:00.

Wystawa pod honorowym patronatem Towarzystwa Przyjaciół Miłośników Sztuki w Krakowie oraz Fundacji im. Tadeusza Kantora.
Patroni medialni: TVP 3 PoznańRadio Poznań.

Sponsorzy: Energo Optymal Kalisz, Kawiarnia-Restauracja Anabell.