baner agaa 01

Zapraszamy do naszej galerii na podwójną wystawę. Do 17 lipca 2018 można oglądać prace dwóch artystek: Agnieszki Godszling i Anny Michalak-Bartosz. Przepiękne w formie, pełne estetycznego przekazu inspirowanego naturą, pozwalają na nowo odkryć technikę gobelinu lub  "dotknąć inną stronę tkaniny" twórczo wykorzystaną w eksponowanych pracach.

Każda z twórczyń operuje w swoich pracach tkaniną, ale na swój odmienny, wyjątkowy sposób. Z jednej strony - kontemplacja czystej formy w kontekście faktury tkaniny, z drugiej - zachwyt naturą pełną koloru oddaną swoistą formą gobelinu. Koniecznie trzeba to zobaczyć...

dr Agnieszka Godszling. Studiowała na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu. Dyplom magistra sztuki obroniła w 2010 roku w Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierunkiem prof. Ewy Marii Poradowskiej - Werszler. W 2015r. uzyskała tytuł doktora sztuki na Wydziale Tkaniny i Ubioru, Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 roku pracuje w macierzystej uczelni w Kaliszu, prowadzi pracownię tkaniny artystycznej i struktur wizualnych.

mgr Anna Michalak-Bartosz. Urodzona w 1980 r. w Kaliszu. Absolwentka Uniwersytetu im. Ad ama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu, dyplom magistra sztuk plastycznych  realizowała w Pracowni Grafiki Żurnalowej pod kierunkiem prof. Andrzeja Nawrota i dr Moniki Kostrzewy. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Moda, Stylizacja, Trendy na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2013 prowadziła zajęcia dydaktyczne w Pracowni Grafiki Żurnalowej prof. Moniki Kostrzewy, Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Ewy Poradowskiej- Werszler na Wydziale Pedagogiczo - Artystycznym UAM w Poznaniu.

Pobierz katalog w formacie PDF (kliknij aby pobrać)