Home Aktualności| Aktualności Konkurs fotograficzny "Podróże kaliszan, kolory, emocje, ludzie "
Konkurs fotograficzny "Podróże kaliszan, kolory, emocje, ludzie "

 

 

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień i Miasto Kalisz
zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym “Podróże kaliszan – kolory, emocje, ludzie” zorganizowanym w ramach obchodów roku badacza Afryki i podróżnika pochodzącego z naszego miasta – Stefana Szolc-Rogozińskiego.

Organizatorzy oczekują prac będących fotograficznymi relacjami z podróżny, ze szczególnym uwzględnieniem zawartych w podtytule konkursu tropów. Kolory, emocje, ludzie to pretekst, aby prześledzić motywy kierujące autorami prac: krajobrazy i twarze które na długo zapadają w pamięć,
koloryt i atmosfera miejsc, które skłoniły autorów do naciśnięcia spustu migawki, uważna i świadoma obserwacja wykraczająca poza praktykę fotograficznej notatki familijnej.

1. Konkurs ma charakter otwarty. Fotografie mogą nadsyłać autorzy lub instytucje występujące w ich imieniu. Do konkursu zapraszamy twórców powyżej 18. roku życia.

2. Minimalny format fotografii powinien wynosić 21×30cm, maksymalny nie powinien przekraczać 50×70cm.

3. Fotografie (do sześciu sztuk, niezależnie czy stanowią cykl, czy są to autonomiczne prace) oznaczone godłem i tytułem, prosimy nadsyłać bez oprawy. Do prac należy dołączyć zaklejoną kopertę z godłem zawierającą kartę zgłoszenia.

4. Prace muszą dotrzeć do Ośrodka do 15 kwietnia 2017 roku. Data stempla pocztowego nie ma znaczenia.

5. Udział w konkursie jest bezpłatny.

6. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za zniszczenia lub zaginięcie przesyłanych prac. Organizatorzy mogą wykorzystać zdjęcia do popularyzacji konkursu i wystawy w mediach.

7. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa, nie będą brane pod uwagę.

8. Prace oceni powołane przez Ośrodek Jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia. Wyboru fotografii na wystawę dokonuje organizator konkursu.

9. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie przechodzą na własność organizatora. Pozostałe, na życzenie autorów zostaną odesłane za zaliczeniem pocztowym.

10. Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2017 r. podczas Festiwalu Kuchni i Podróży przy Rynku Głównym. Werdykt jury dostępny będzie na stronie internetowej Ośrodka. O werdykcie uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą e-mailową i pocztą.

Prace prosimy przesyłać na adres:
Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień
ul. Górnośląska 66a
62-800 Kalisz
tel.: 62 766 43 40
www.wiezacisnien.kalisz.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Karta zgłoszenia:

http://www.kalisz.pl/pl/system/files/tresc/artykuly/kultura/2017/03/konkurs-fotograficzny-podroze-kaliszan-kolory-emocje-ludzie/zalacznik/konkursfoto.pdf

 

..............................