Aktualności

Najnowsze informacje

Jakub Ryszard Koncewicz "Archeologia Archetypu"

to wydarzenia FB

 

Kochani, mamy nowe wieści! Już niedługo spotkamy się na kolejnym otwarciu. Tym razem gościć będziemy utalentowanego Jakuba Ryszarda Koncewicza. Jego dzieła będą mogli Państwo zobaczyć 3 sierpnia o 18:30, wówczas spotykamy się na parterze (Galeria'83) i bliżej przyjrzymy mapom oraz skorupom - ujmującym formom przestrzennym.

"Jestem artystą wizualnym zajmującym się szeroko rozumianym malarstwem, ale również projektowaniem graficznym, zinami i animacją. Poza głównym nurtem moich artystycznych zainteresowań, lubię robić eksperymentalne wycieczki i próbować różnych mediów. W mojej twórczości obecnie inspirują mnie zagadnienia filozoficzne, wszelkiego rodzaju schematy, diagramy, instrukcje w połączeniu z pewną fascynacją naturą, grami wideo i muzyką ambientową."

Do tej pory prace artysty można było zobaczyć między innymi w Bydgoszczy, Trójmieście i w Warszawie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Kilka tkanin znajduje się w galerii Two of Art w Amsterdamie. Od 2021 roku jest rezydentem i członkiem stowarzyszenia artystycznego Halo Kultura w Gdyni gdzie znajduje się pracownia artysty. W roku 2023 dołączył do zespołu Fundacji Bochińskich, promującej polską myśl projektową.

 

Instagram: j.r.koncewicz
Facebook: facebook.com/jrkoncewicz