Aktualności

Najnowsze informacje

Ciśnienie na muzykę - Buba Trio

Buba ECHO

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień zaprasza na cykl „Ciśnienie na muzykę” na koncert Buba Trio 20 sierpnia o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!
Buba Badjie Kuyateh; wirtuoz kory I kompozytor.
Urodzony w 1982 roku w Gambii w szanowanej rodzinie griotów (muzyków) rozpoczął naukę gry na korze w wieku 7 lat. ’Jali Buba’ stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w Gambii występując ze swoją grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem. Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt z pogranicza stylów muzycznych – Bantamba, którym zaprezentował się on szerszej publiczności. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami, jak Stanisław Soyka, Milo Kurtis, Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi i inni.
Buba współpracuje z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista oraz koncertując z uznanymi muzykami indyjskimi. Równolegle do tych działań Buba kontynuje karierę solową.
Wstęp wolny!